| Muraru_Vladut_Stefan_1996 a întrebat:

Daca placa mea video ajunge la 65 grade este o problema?

Răspuns Câştigător
| ziftode a răspuns:

Nu, daca ajunge la 100 atunci e periculos
iar eu am avut odata o placa video care ajungea la 110

in orice caz, si placile video sunt protejate, daca se supra-inching se inchid

4 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Ce placa video si cand ajunge in situatia asta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu este nicio problemă. E o idee bună să cauți pe net specificațiile plăcii video. Dacă ai o Nvidia intră pe www.geforce.com și du-te în josul paginii, la "Maximum GPU Temperature (in C)". Uite un exemplu: https://www.geforce.com/......ifications

| Ssssmokin a răspuns:

Depinde. Daca nu este folosita si ea este in 65 de grade, este o problema. Insa daca te joci sau faci alt activitati care necesita mai multa putere de procesare din partea placii video, este ok.

| Muraru_Vladut_Stefan_1996 explică (pentru Ssssmokin):

Ma jucam Scrap Mechanic si cand am iesit avea 65grade dar dupa a scazut la 51