| 00000000000000000000111111111122222222223333333333 a întrebat:

Daca plec in Germania pot folosi internetul de pe mobil.am mega gb pe telefon.cum as putea folosi internetul. daca nu avem wifi.

3 răspunsuri:
| onlineradiomusic a răspuns:

Va trebui sa foloseti roaming

| Violleta2022 a răspuns:

NU, nu-l poti folosii decat daca-ti acesezi roomingul la serviciul de telefonie de care apartii, si-ti suplimentezi cartela cu bani, ca-i foarte scump.
O alta varianta este sa-ti cumperi caretela pre-paid locala, din strainatate, cu mai multa data.

| CuriousStuff a răspuns:

Nu poti sa-i folosesti pe cei actuali, trebuie ori sa-ti faci o optiune cu net in roaming, ori o sa te taxeze (foarte mult) pentru fiecare mb. Cam 0.10 E pe mb, asta inseamna ~100 E pe GB, asta in tarile din europa, in alte tari tariful poate sa ajunga si la cativa euro (chiar 10E) pe mb.