| Hopahopa a întrebat:

Daca am optiune cu internet activata in Romania si plec in Germania, merge folosit internetul?

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu, doar daca ai optiuni speciale pentru roaming

| OnuOnulică a răspuns:

Nu!

| valentingb a răspuns:

Nu, din pacate, doar optiunile roaming sunt valabile afara. E mult mai indicat sa cumperi o cartela Lyca Mobile afara.

| Hopahopa explică (pentru valentingb):

Si daca activez roaming-ul o sa mearga?

| valentingb a răspuns (pentru Hopahopa):

NU. Doar optiunile din ramura roaming sunt valabile afara. Ce iti activezi pentru acasa, functioneaza acasa. *100#, 8 - 1.

| MihaelaDart a răspuns (pentru Hopahopa):

Da o sa-ti mearga, dar te va ustura la buzunar apoi. Roamingul internet este foarte scump in Germania, Belgia, Olanda, Norvegia... Mai bine iti iei cartela Lyca sau orice alta cartela din Germania si te conectezi pe net.

Ori daca stai la niste prieteni si au net acasa conectat la reteaua lor nu vei avea treaba cu roamingul, de altfel si la un hotel.

| CosmiinTezeu a răspuns:

Nu.

| RalucaRallu15 a răspuns:

Nu merge... doar daca ai roaming... dar poti sa cumperi din Germania carteala lebara si ai si internet si minute si toate...

| Tarzann a răspuns:

Nu