| Radandam a întrebat:

Dacă trimiți cuiva poze cu codul paysafe, te poate localiza sau afla date personale? Exista vreun risc? Păreri?

3 răspunsuri:
| NotNamed a răspuns:

N.are nicio treaba. Ii dai poza si el isi baga codul in serviciul de plata pentru a-și accesa banii. Eventual ar putea sa aiba o idee prin ce zona a României stai pentru ca pe chitanță scrie de unde ai cumparat-o.

| NLS a răspuns:

.dar poti astupa locul cu orasul, daca nu vrei sa stie pe unde locuiesti.

| Anonimat2001 a răspuns:

Daca trimiti poza cu bonu ala cu totul normal ca afla date relativ personale, pe biletul ala scrie locatia de unde l-ai scos, mai exact mall-ul sau magazinul de unde l-ai luat.