| Jipa95 a întrebat:

Daca vreau sa imi cumpar o licenta pentru Windows 10 Pro, iar eu pe calculatorul personal am avut anterior o licenta piratata windows 10, mai are vreo relevanta, sau am inteles ca trebuie schimbata placa de baza?

4 răspunsuri:
| Crsiti92134 a răspuns:

Da poti sa-ti cumperi o licenta.Nu trebuie sa-ti schimbi placa de baza.

| sierra1 a răspuns:

"o licenta piratata windows 10"

dacă ai avut un w10 cu licentă, cum adică e și piratată?

| anonimg a răspuns:

Poti pune noua licenta direct pe windows-ul care il ai deja instalat, fara sa il mai reinstalezi iarasi. Pentru asta dai clic dreapta pe "(my)computer" si apoi "propreties". Apoi dai clic pe "Change product key" din fereastra care iti va apare ca aceasta(eu am windows7):
https://uploadimage.ro/23Fa/key1.png

Nu trebuie sa inlocuiesti nici o componenta a calculatorului.

| PainTech a răspuns:

Nu are relevanta daca ai avut inainte o versiune piratata, nu e nevoie sa schimbi absolut nimic.