| JusTPauL a întrebat:

Dacă vreau sa încarc o baterie de trotineta pe direct merge?
Adică firele de la mufă de încărcare merg direct la baterie, nu mai trec prin controlăr, are vreo importanta?

Răspuns Apreciat de Editori
| SoulReaver a răspuns:

Bateriile LI-ION trebuie incarcate echilibrat ca sa nu te trezesti ca se umfla si iau foc sau explodeaza. Controllerul aia face, incarca echilibrat fiecare celula bateriei. Poate reduce viata bateriei daca o incarci fara sau mai rau te trezesti ca iti ia foc sau explodeaza.

3 răspunsuri:
| GabiNoS a răspuns:

Face poc laughing

| Frank51 a răspuns:

Acel controller este din pacate si stabilizator de tensiune daca nu ma insel.

| Digikey a răspuns:

Daca vrei sa-ti bubuie in fata poti sa incerci.