| Lungu_Adrian_1998 a întrebat:

Dati-mi va rog programe sau ceva de genul pentru script cum ar fi prin nootepad++ scriptez HTML dar pentru PHP sau JavaScript programe pentru ele va rog frumos dau funda. Urgent

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Eclipse, Netbeans, PhpStorm

3 răspunsuri:
| vladutcornel a răspuns:

Notepad++ are suport si pentru PHP, si pentru JavaScript, si pentru multe altele.
Daca vrei ceva mai multe decat sa iti coloreze codul, NetBeans cred ca e cel mai bun program gratis pentru PHP+JavaScript+altele.
Personal, folosesc PhpStorm, care nu e gratis, dar se misca foarte bine.

| Danzell a răspuns:

Tot notepad++
Daca te referi la alte chestii gen debugging si testare cauta aici
https://www.smashingmagazine.com/2009/01/50-extremely-useful-php-tools/

Pentru javascript

https://www.smashingmagazine.com/......ipt-tools/

In notepad poti face colorcoding-ul pentru o gramada de programe.
Daca vrei pentru corectare sintaxe on the go gasesti acolo aplicatii. Trebuie doar sa le incerci sa vezi care sunt cele mai potrivite pentru tine, care sunt mai usor de utilizat.

| Lungu_Adrian_1998 explică (pentru suntserios):

Ma ajutat NetBeans
Eclipse tot e exact ca si NetBeans dar un pic alt fel
PhpStorm inca nu am incercat dar il voi incerca