| Ovidiu a întrebat:

Pentru cunoscatorii limbajului Javascript:
-dati-mi un link de unde pot invata Javascript(sa fie un tutorial in romana cu explicatii pe intelesul tuturor)
-dati-mi un script care face urmatorul lucru: fie ca fac clic pe un link, fie pe o imagine sau buton(creat cu 'input', din HTML) sa inceapa rularea unui program/instalarea programului pe care vreau eu;
Dau funda pentru cel care imi da scriptul, bineinteles corect.

2 răspunsuri:
| Gikendru a răspuns:

Te-ar putea ajuta un search pe google in privinta tutorialelor, sau o carte, sunt foarte bune.si o sa intelegi multe din ele. Iar in privinta scriptului, nu cred ca te-ai exprimat corect, cui i-ar trebuie, ca cind sa apese pe link sa-i inceapa instalarea... dar problema e ca te-ai exprimat gresit. Exprima-te corect.si poate te pot ajuta, ce fel de script vrei. Unele le poti cumpara.altele le poti crea tu, iar altele le poti download-a de pe net.depinde de complexitatea scriptului.