| Optora a întrebat:

(Dau funda la cel mai bun program.) Buna, TPU! Caut un program, de preferinta gratuit (dar nu este neaparat), care sa fie cat mai similar posibil cu Windows Movie Maker (2012, cred ca este versiunea 7.0, nu stiu sigur), care sa aiba aceleasi, sau mai multe optiuni de editare. Sa citeasca video-urile tip "mp4". Interfata sa fie cat mai simpla posibil, si cat mai asemanatoare cu cea a Movie Maker-ului posibil. Daca nu este foarte similar, macar sa aiba urmatoarele optiuni:
-Captions. (Sau "Legenda". Text, mic, asezat direct pe imagine/video, dar sa nu arate a titlu. Ca un fel de subtitrare.)
-Add Music (Sau "Adaugare muzica". Sa pot pune mai multe melodii/cantece in video.)
-Crop Videos. (Sau "Taierea Video-urilor". Aceasta nu este neaparata, dar ar fi perfect daca ar fi o optiune la indemana.)
-Prin tastatura, sa pot alege cate secunde "dureaza" fiecare imagine.
-Sa pot mari viteza video-urilor. (x2, x4, x8, etc.)

Am incercat deja Pinnacle, si Sony Vegas nu este decat o ultima optiune. Daca aveti, as aprecia si link-uri la programe, nu doar nume. Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Asta, dupa ce il instalezi alegi "advanced mode".
http://www.wondershare.net/......index.html
dar nu e gratuit.

| Optora explică (pentru horia2012):

Am descarcat programul, pare sa mearga ok. Stii cumva cum sa maresti viteza unui video? Am cautat pe Google dar nici un rezultat nu a fost relevant.

| horia2012 a răspuns (pentru Optora):

Functia asta nu o are. Numai cu un editor video poti face asta.
Daca nu vrei Movie maker 2012, poti incerca Avidemux gratis http://fixounet.free.fr/avidemux/
ca aici
https://www.youtube.com/watch?v=IhzvYe_hyhs

| Doctor4Hell a răspuns:

Pinnacle Studio
Sony Vegas PRO

chiar si Adobe After Effects