| Budgie a întrebat:

(Dau funda)
Salut! Recent, laptop-ul meu nu mai pornește.

Problema nu se rezumă doar la asta.

Atunci când il cuplez la încărcător (cel original) nu i se aprinde ledul de încărcare si nu pornește.

Cam ce ar putea avea?

1 răspuns:
| GPA a răspuns:

Încearcă să scoți acumulatorul și bateria CMOS. După ce ai scos și bateria, ține apăsat pe butonul power 10 secunde cât să descarci tensiunea de pe placa de bază. Conectează-le la loc și verifică iar. Încearcă la o altă priză. Dacă tot la fel se comportă, sunt două posibilități (alimentarea s-a dus, asta înseamnă să testezi un alt încărcător / scurt circuit pe linia de încărcare - service).