| AdelinaC a întrebat:

De cate ori trebuie sa gresesc parola de la Facebook pentru a mi se bloca contul?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Multiple times"

Dacă în mod repetat introduci o parolă greșită, Facebook poate decide să-ți blocheze contul ca măsură de siguranță în favoarea ta. (Adică neștiind cine e persoana care tot probează parole, e mai bine să nu lase lucrul ăsta să se întâmple.) Deblocarea se face fie automat după un anumit număr de ore, fie după ce aduci dovada că acel cont îți aparține - completând un formular cu care îți recuperezi contul. Pentru recuperare trebuie să știi datele cu care ai creat contul (inclusiv întrebarea de securitate la care ai răspuns când l-ai creat, dacă a fost cazul).

2 răspunsuri:
| AdelinaC explică (pentru anonim_4396):

Poate fi descoperit in vreun fel cel care incearca sa imi acceseze contul gresind parola?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru AdelinaC):

Nu.