| Sarbu_Robert_1983 a întrebat:

De cateva zile, cand pornesc windowsul apare ecranul alb. Dupa cateva restarturi functioneaza bine (oprit - pornit, ca din butonul de restart e aceeasi problema). Astazi insa monitorul nu s-a aprins deloc, nici ledul nu se aprinde. Am incercat si cu alt cablu de alimentare, nimic. Monitorul e un LG 1919 S din 2006.

3 răspunsuri:
| RB26DETT a răspuns:

Poate fi si de la windows ori placa video. ce sistem de operare ai? se deschide pana la desktop? daca da cauta pe net windows [ ce windows ai] video driver si cauti siteul oficial Microsoft, nu lua programe de aiurea de pe siteuri ca iti strici pc mai tare.

| supermdmario a răspuns:

Problema pare sa fie de la placa video.
incearca un reset de driver, daca nu trebuie sa te gindesti sa cumperi o noua placa video

| Sarbu_Robert_1983 explică:

Va multumesc, am luat alt monitor, asta era problema, acum e totul ok. Pt ca nu se aprindea deloc, nici macar in standby.