| SoulOnFire a întrebat:

Azi mi-am luat un monitor Acer LCD secondhand si l-am luat fara cablu VGA, nu il pot conecta la unitate, la placa video. L-am pornit si imi arata "no signal" cateva secunde si se face negru tot ecranul (uneori imi apare alb cam o secunda atunci cand il pornesc). Se aprinde ledul, prima data in verde, dupa care se face portocaliu, iar dupa ce se face negru ecranul, ledul continua sa ramana aprins. E normal sa se faca negru sau sa se stinga daca nu e conectat la unitate?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

E normal. Daca n-are semnal se stinge si ecranulramane negru.