| kyton a întrebat:

De cateva zile telefonul nu imi mai recunoaste cardul de memorie MicroSD. Am incercat si in alte telefoane dar tot la fel...

10 răspunsuri:
| Ciprian Ionut a răspuns:

Formateaza cardul... pune-l la un pc si formateaza-l. O alta solutie este sa verifici daca nu e blocat - vezi ca pe o parte a cardului este un fel de incuietoare mica (de fapt, se vede si pe card lacatul), aceasta trebuie sa fie pe deschisa, adica ridicata spre partea unde sunt pinii cardului.

| cosmon a răspuns:

Ori nu e bagat bine in slot, ori e corupt si trebuie formatat, ori e defect!

| unicka a răspuns:

Asa am patit si eu si l-am formatat si sa sters tot laughing

| BarBye a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat la fel.
Nu-mi mai merge cititotul de card.
La alte telefoane merge cardu. dar la al meu nu.
Ori nu iti mai merge cardu` ori cititoru de card tongue

| eek a răspuns:

Mie nu mi mai merge nici cardul si se stricase si nu mi mai mergeau nici alte carduri in telefonstraight face

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Probabil ţi s-a stricat cardul. Schimbă-l!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La mine telefonul nu mai reda datele de pe card,,(micro sd)...cardul meu merge la alte telefoane,,, insa alte carduri nu merg in tel meu,,, l-am dat la service. i-a bagat alt soft nou original si nimic,,, la fel sad nu stiu ce sa mai fac cu el,,, am ramas doar cu memoria lui care e mica,,, nu mai pot folosi slotul de card... e mortsad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si al meu nu merge la un gt505(LG)...nu stiu ce sa fac...acelasi card nu mergea nici la nokia6300(kardul e micro SD, 2GB

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da-i format sa mearga, iar faza cu schimbatul dintr-un telefon in altul se poate si il vede, dar numa dupa formatarea cardului in telefonul respectiv.

Alte răspunsuri