| Yahoo965 a întrebat:

De ce atunci cand vreau sa pun descarc poze din aparatul foto in computer imi spune pe ecranul aparatului foto "Eroare citire"? Nici cand il deconesctez de la calculator si cand dau sa vad pozele pe care le-am facut nu pot sa le vad - imi apare acelasi lucru.

1 răspuns:
| dannytama a răspuns:

1.Probabil memory card-ul pe care il folosesti e blocat (adica pe marginea lui intr-un colt vei gasi un buton micut, incearca sa il misti in cealalta parte si dupa aceea sa mai incerci sa il conectezi).
2. Se poate ca memory cadr-ul cu pricina sa fie pe duca, sau formatat incorect de aceea daca tot nu merge eu zic as ii dai o reformatare---