| CristiCQH a întrebat:

De ce cand vreau sa instalez windows 8.1 proffesioanal îmi da eroare la 65%? Îmi scrie ca instaling faild ce ar trebui sa fac? Dau funda

Răspuns Câştigător
| PainTech a răspuns:

Instalarea propriu-zisa esueaza foarte rar. Este vorba despre alt proces care a esuat si care intrerupe instalarea.
Verifica daca computerul are specificatiile minime pentru instalarea sistemului de operare ( Procesor de 1 GHz, 2 GB RAM, 20 GB spatiu pe disc si placa video ce suporta DX 9 ).

1. Verifica ca mediul de instalare sa nu fie zgariat / defect ( DVD / Stick )
2. Instaleaza sistemul de operare folosind driverele speciale pentru HDD-ul respectiv.
3. Imaginea ISO de pe stick/DVD e defecta. Incearca alta.

1 răspuns:
| MadalinG99 a răspuns:

Salut, poate nu ai windows-ul bun sau pc-ul tau nu il suporta, daca tot nu merge si vrei musai du-l la un service si sigur ii vor da de cap, au experienta si este alt ceva plus ca ti-l vor pune cu licenta.