| Otto2014 a întrebat:

Salut,cand pornesc laptopul cu windows 7, nu-mi mai apare welcome,si cand vreau sa instalez un program nu vad ce scrie,de asemenea nu merge nici skype, da eroare.
Ce pot face?

7 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Varianta cea mai simpla ar fi sa reinstalezi windowsul.

Poti incerca sa rulezi o scanare cu malwarebytes poate iti gaseste ceva. Mai poti incerca sa faci un system restore la o data cand iti mergea corect windowsul.

Cea mai simpla si fara batai de cap ar fi sa reinstalezi windowsul.

| halogen001 a răspuns:

Inteleg ca windows-ul merge intr-un fel din moment ce se poate ajunge la instalarea de programe. O reinstalare curata a windows-ului ar rezolva toate problemele. (windows, drivere, programe)

| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
Poate sa fie de la virus sau malware cel mai rau caz.
Se intampla acest lucru sa nu vezi ce scrie la instalare la fel sa iti dea eroare nu neaparat la skype la oricare program.

Recomand sa instalezi Kaspersky (Poti da next next next si Ok) nu-i cine stie ce la Kaspersky.
PSbig grinaca ai un alt antivirus in pc dezistaleazal si dupa instalezi Kaspersky.

Dupa ce dai o curatare totala (Dureaza 4-6 ore) daca este virusat sau are malware curata foarte greu.
Dar iti curata fiecare fisier si vede ce programe iti viruseaza si le poti repara sau chiar sterge.

Alte programe care te mai pot ajuta sunt:
-Glary Utilities 5
-Wise Care 365
-Advanced System Care 8
-Smart Defrag

Sunt bune programe si te poate ajuta sa iti repari problemele din system.

| angelcore a răspuns:

S-ar putea sa nu fie windows-ul instalat corect.

| Otto2014 explică (pentru angelcore):

Am windowsul de 11 luni straight face

| ﱞﱞﱞ a răspuns:

Reinstaleaza-l

| Adiiiiiii69 a răspuns:

Incearca sa schimbi windowsu'..nu e instalat corect