| AlinDima a întrebat:

De ce dupa ce telefonul se incarca complet, nu mai dureaza mult si ajunge la procentul de 98%?(cand este la incarcat nu il utilizez)

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Două procente e ca nimic - deci nu te agita

| Frank51 a răspuns:

Baterie slaba. Trebuie sa scada proportional cu solicitarea. Daca nu il folosesti si scade asa de mult bateria este pe duca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Telefoanele nu se mai încarcă neîntrerupt odată ce au ajuns la 100%. Încărcarea se oprește până ajunge iar la o valoare gen 98%, dar telefonul păcălește utilizatorul și afișează mereu 100% când e conectat la încărcător.