| Tyoi12 a întrebat:

De ce majoritatea produselor/aplicațiilor produse de Apple funcționează doar pe dispozitivele de la Apple?

5 răspunsuri:
| 239 a răspuns:

Marketing

| Celcestietot a răspuns:

Pentru ca asa vor ei.

| LPCTSTR a răspuns:

Se pastreaza ecosistemul cat mai compact, sa pastreze utilizatorii clienti fideli, sa-i stie ca ii gasesc unde i-au lasat.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru ca sunt dezvoltate pe sistemul lor de operare pe care doar ei il folosesc.

| Tyoi12 explică (pentru suntserios):

Pai da majoritatea aplicațiilor funcționează și pe IOS și pe Android. Chiar și aplicațiile de la Google funcționează și pe IOS. Aplicațiile de la Apple de ce nu sunt făcute și pentru Android?