| anonim_4396 a întrebat:

De ce cei de la Apple nu permit funcționarea aplicațiilor create de ei (majoritatea, nu toate) decât pe dispozitivele create de ei? De ce nu sunt de acord să funcționeze și pe Android, Windows?

2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Ca sa cumperi produse Apple si sa faca bani, logic.

| Wr3nch a răspuns:

Nu merge asa boss. Daca le-ar lasa pe alte platforme ar fi mult mai usor de piratat si ar pierde o gramada de bani. De ce ai pusca mii de lei pe un macbook cand ti-ar merge pe un PC la jumate de pret si luat ''gratuit''.