| Eugeniusu a întrebat:

De ce mi s-a inchis telefonul cu 26% baterie? Am un iPhone 7, aproape nou si functioneaza perfect. Dau funda si vot la cinema ajuta sa remediez problema!

8 răspunsuri:
| xSega a răspuns:

Va trebuii sa te obișnuiești cu închiderile bruște, pe toate iphonurile se întâmplă asta, motivul este bateriile de proasta calitate care se folosesc, am avut si eu problema asta si chiar prieteni

| LPCTSTR a răspuns:

Du-l la service.
Un prieten a patit dar la 50%.

| xerxes1 a răspuns:

De la frig.
Remediaza problema, fa sa vina vara te rog.
Asa face si al meu.Nu are nimic.
Cand il pui la incarcat isi revine instant.

| relian a răspuns:

Nu stiu intreaba si tu la Apple online.Al meu nu face deloc asa si daca raman cu 2-4% al meu sta deschis, dar miapare mesa ca s-a descarcat bateria.Nu i-am facut nimic, poate o avea setari nu stiu, dar cel mai bine este sa intrebi online la Apple. Uneori anumite serii au ceva slab si au recall, deci este bine sa vorbesti online la www.apple.com aia or sa iti spuna daca e ceva sau nu, ori daca ar fi ceva setare din telefon.
Deci cine spune ca pe toate iphonurile se intampla asa ceva vorbeste de la radio sant.Eu am avut numai iphone si niciodata nu s-a inchis cum s-a intamplat la tine, niciodata. Vorbesc aia raii, aia ce nu le plac iphone :)).
Am prieteni tot cu iphone, nu am auzit de problema asta, dar la unia din ei se mai blocheaza, cred eu pentru ca folosesc foarte multe aplicatii deodata.Bine ce zic e pe linga subiect dar ca idee, Facebook, Youtube, navigatie, cineva suna si vorbea, radio manele :)) asta face un cunoscut pe iphone si cateodata mai se intampla sa inghete :))

| Rachita_Florin_1961 a răspuns:

Cred ca ti s-a umflat bateria sau ceva. Daca e nou nu stiu ce sa zic...

| Raducons a răspuns:

Bateria este defecta.
Se poate sti sigur daca ai posibilitatea sa o inlocuiesti cu alta, sau sa faci schimb cu bateria de la alt telefon, de la un prieten.

Bula
| Bula a răspuns:

Problema poate fi atat de la sistemul de masurare, cat si de la baterie.
Daca inca e valabila garantia (2 ani dupa cumparare), du-l REPEDE inapoi, pentru remediere, pana ce se face gratis!

| Cristian_Andrei_1995_iNxe a răspuns:

Cauzele pot fi mai multe.
1. frigul
2. incarcarea cu un usb/ cap de incarcare chinezesc
3. bateria e pe duca...