| anonim_4396 a întrebat:

De duminica una dintre gainile mele pitice a inceput sa cloceasca. I-am pus luni un ou de incercare, care e in permanenta clad. Ea e inchisa in cotet, unde are amenajat cuibarul, dar daca ii deschid usa la cotet ea iese.Are rost sa-i pun si restul oualor sau doar le voi strica, existand sansa sa nu le mai cloceasca?

10 răspunsuri:
| debbyryan2001 a răspuns:

Păi, nu

| Ganduri albe a răspuns:

Da trebuie sa iese sa manance... nu traieste cu aerlaughing

| francesca a răspuns:

Presupun ca iese afara pentru ca are nevoie de mancare si apa. daca oul este in permanenta cald, eu cred ca isi face treaba cum trebuie, nu?

| IsabelaIssa a răspuns:

Pai eu stiu ca e normal sa mai si iasa din cand in cand sa manance sau sa se mai plimbe, eu stiu? dar daca nu sta foarte mult pe oua zic ca nu are rost.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce mama dracu' se intampla? Ti-am raspuns serios, dar sub forma de gluma. Nimic obscen sau ilegal. laughing Bai moderatorilor, am bucile tari si obrazul subtire! Unde vreti sa ma pupati?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am vazut! Caracter irelevant? Sa va fie rusine! Voi posta intrebarea si raspunsul, doar asa, sa vada si ceilalti "prosti", cum se face treaba prin curtea asta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Acesta a fost raspunsul meu initial la postarea ta = Caracter irelevant=
"Exista perioade in care gainile "cad closca"! Poti sa-i pui si oua de aur, daca "tipa" este indispusa, se va uita la ele, asa cum se uita sarpele la bariera! laughing postat la 5 Mai 2010 17:05
Unde mama dracu" este irelevanta? Sau, mai exact, ce este inexact in ceea ce am spus? Damn!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cadn se intunca pune si celelalte oua, dar nu in cotet ci in alta parte, ea va sti ca are de clocit si nu se mai da jos.

| Barbu123456789 a răspuns:

Pai eu stiu ca gaina iese sa bea si sa manance odata la doua zile, daca ea iese de fiecare data ii dai drumul strici ouale degeaba, incearaca sa ii lasi usa deschisa mereu si daca sta afara si nu intra sau daca intra si sta putin inseamna ca nu trebuie sa ii mai pui ouale ca nu ii este de closca.