| MZc a întrebat:

Deci am o problema cu word-ul. Trebuie sa imi asez lucrarea de licenta in pagina: sus 2 cm jos 2cm dreapta 2 cm si stanga 2, 50 cm si nu reusesc. Am incercat si in word 2007 si in word 2016. Am intrat la layout-margins si am scris acolo numerele, dar textul se duce pe mijlocul paginii si apare ca o poezie, in versuri asa. Cum sa fac sa mearga?

Răspuns Câştigător
| Marbea a răspuns:

Dai pe customs margins si selectezi dimensiunile. Eu am doar in toli, poate tu le ai in cm, daca nu le calculezi.

2 răspunsuri:
| Lucian4 a răspuns:

In acelasi loc, mai jos ai ''Custom Margins...''

| ancaval a răspuns:

Îi foarte aiurea cu cerințele de la licență.
Nu mai mai aduc aminte unde se modifică, dar dacă ai un coleg care a făcut deja, zi să-ți trimită pe mail fișierul lui. Tu ștergi ce a scris el și faci lucrarea ta, în caz că nu reușești să faci tu. El îți trimite fișierul cu formatul bun.