| AdMiRaTor a întrebat:

Deci am un o unitate veche. Mi-am schimato acum mult timp cand era mic si nu ma pricepeam in ale IT`ului...Era buna prin 2000..acum am alta unitate noua. La un moment dat mi s-a stricat unitatea..numai mergea mouse si tastatura asa ca am fost nevoit sa cumpar alta unitate..stiu suna cam ciudat in fine. Acum cand incerc sa umblu la unitatea veche. ii fac contact cu monitorul de la aceasta unitate de 19 incz sau cum se scrie. 17-19 nu stiu exact. nu imi citeste monitorul... daca bag in spate MOUSE SI TASTATURA amblee USB nu mi le citeste. DOAR FACE CONTACT PT CATEVA SECUNDE dar nu apuc sa umblu in PC. Inainte imi mergea monitorul si intram in BIOS pentru ca doar acolo vad ca imi citea mouse si tastatura..acum nici monitorul nu mi-l citeste.Ce vreau eu de la voi. CE AS PUTEA FACE SA IMI FACA CONTANCTUL LA TASTATURA.CU MONITORUL REZOLV EU. Din ce-am vazut in BIOS are urmatoarele configuratii

E cumparata in 2003-2005.
PROCESOR amd de 1.9 single core cred.
PLACA VIDEO doar stiu ca e dedicata ca vad inauntru unitatii.
RAM 124 MB laughing

si cam atat cred ca va intereseaza

P.S ACUM MULT TIMP AM VARSAT LAPTE si s-a dus sub unitate si nu am observat. abia dupa o luna cand imi facuse BRANZA laughing sub unitate.si doar stateam in camera zi de zi. nu am vazut si cred ca mi-a facut scurt circuit. oricum placa de baza e foarte veche. Ii mai dati sanse de viata? Chiar sunt curios. Mersi mult

1 răspuns:
| K0sti a răspuns:

Mi-am schimato acum mult timp cand era mic si nu ma pricepeam in ale IT`ului...acum te pricepi? Se pare ca nu!