| EkToR a întrebat:

Deci incerc sa joc un joc (samp) si imi da eroare ca nu am directx sau ceva de genul, dupa incerc sa dau instal dupa siteul oficial il descarc si dau instal si dupa imi da (an internal system error occurred please refer to dxerror.log and directx.log windows 10)
Ceva pareri?
Mentionez ca alte jocuri merg.

Răspuns Câştigător
| hkkshddd a răspuns:

Incearca sa intri in control panel la uninstall a program si apoi dai in stanga ecranului la Turn windows features on or off si cauta in lista aia Legacy components. Apesi pe ea si bifezi DirectPlay si o sa-ti mearga. Asa mi-a mers mie pe windows 10.

2 răspunsuri:
| AnonimXnX a răspuns:

Iti trebuie crack, evident

| EkToR explică (pentru hkkshddd):

Poti s aintri skype sau ceva casa ma poti ajuta?