| CaTa007008 a întrebat:

Salutari TpU! Recent am instalat windows 10 si am o problema la instalarea DirectX-ului. Eroare este in felul urmator:,, An internal system error occurred. Please refer to DXError.log and DirectX.log in your Windows folder to determine problem.". Dau Funda celui care ma ajuta! big grin

Răspuns Câştigător
| Skippy223 a răspuns:

1) scoate direct x end user runtime. Nu am găsit versiune mai noua decât asta. Dacă tu găsești alta (atenție, nu web installer) folosește aia.
https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=8109

2) dai click pe executabil și scoate fișierele pe desktop sau undeva accesibil.

3) du-te la noile fișiere și dai click dreapta pe DXSETUP.exe și "run as administrator"

Revino cu rezultatul.

| CaTa007008 explică (pentru Skippy223):

Exact acelasi lucru, nici-o schimbare. straight face

| CaTa007008 explică (pentru Skippy223):

La fel, nici o schimbare.

| Skippy223 a răspuns (pentru CaTa007008):

Alta soluție :
Deschide command prompt ca administrator și scrie :
sfc /scannow
Dai enter și așteaptă sa scaneze și sa fixeze probleme dacă sunt. Dai restart la pc după. Sa speram ca asta funcționează.

| CaTa007008 explică (pentru Skippy223):

Am reusit, multumesc anticipat! big grin

| Skippy223 a răspuns (pentru CaTa007008):

Cum? Ai incercat a doua solutie? Te-am ajutat macar?