| anonim_4396 a întrebat:

Detin un telefon Asus 550KL si am observat la el ca din doua microfoane, doar unul functioneaza, cel de langa mufa usb. Si nici cel din urma nu functioneaza la parametrii decenti. Se aude un zgomot continuu pe fundal. Cu microfonul de la casti se aude perfect. Diagnostic si solutii?

1 răspuns:
| Bobby711 a răspuns:

Unul e folosit pentru a reduce sunetul de fundal. Mergi cu el la service ca unul dintre cele 2 are probleme si poate te trezesti ca nu mai poti vorbii la telefon