| Sponsor2011 a întrebat:

Doresc sa imi achizitionez o alta placa de baza deoarece am o placa de baza mai veche, ce placa de baza imi recomandati daca am piesele urmatoare : Un procesor i5 3340 - 3, 1 quad core ( socket 1155) 12 gb ram (1333 mhz) si un r7 370 strix 4gb. E adevarat ca o placa de baza poate sa creasca performanta componentelor?

Răspuns Câştigător
| liviu890 a răspuns:

Nu, nu o sa iti creasca performanta componentelor. Daca nu ai ce sa faci cu banii iti dau adresa mea sa ii trimiti?

3 răspunsuri:
| Sponsor2011 explică (pentru liviu890):

Ideea e ca placa mea video nu sta intr-o pozitie buna sta lasata in partea din spate si de asta as vrea sa schimb placa de baza

| liviu890 a răspuns (pentru Sponsor2011):

Sta foarte bine asa cum sta! Nu a fost nevoie sa o rupi in 2 bucati? Nu a fost nevoie sa o indoi? Daca raspunsul la intrebarile alea doua pe care ti le-am pus este NU, inseamna ca sta bine! Deci daca in continuare chiar nu ai ce sa faci cu banii aia, sa imi zici ca sa iti dau adresa mea laughing

| Gartu_Marian_1990 a răspuns:

Nu, nu creste performanta, dar te ajuta daca vrei sa faciOC, poti pune ram pe frecvente mai înalte etc. Totusi, nu iti recomand sa iti schimbi placa de baza, doar daca iti vei face un nou PC!