| Faranume242424 a întrebat:

E cineva care se pricepe la PC-uri / laptopuri? PC-ul meu nu se mai deschide și la laptop nu merge sa se conecteze netul prin cablu.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

La PC ai nevoie de un depanator priceput.
Poate iti va rezolva si configurarea laptopului pentru retea.

| MihaiNicu23 a răspuns:

La laptop ti-ar trebui o configurare pentru retea, daca ai facut-o si nu merge inseamna ca laptop-ul are si el o problema laconectivitatea cablului de internet si cam trebuie sa il duci la un service, sau sa iti cumperi un router wi fi configurat cu telefonul si ai net oana rapari laptopul si pc-ul.

| DaniTDCI a răspuns:

Salut, pc-ul are problema/probleme urmatoare:
-Sursa defecta
-Placa de baza defecta
-Placa de baza sta lipita de carcasa si face scurt circuit
-Condensatori umflati pe placa de baza

laptopul:
-Ai nevoie de driver pentru internet, descarci de pe un calculator pe un stick 3dp net, acest program instaleaza driverul de la internet automat, il poti descarca si de pe telefon si sa conectezi eventual telefonul pe laptop