| GabrielStefan a întrebat:

Am un netbook Asus Eee PC 1001PXD si nu vrea sa mi se conecteze la netul prin cablu. Am de la RDS si net si stick, stick-ul merge perfect dar cablu cand il bag nu se aprind nici beculetele de la mufa si se comporta de parca nu ar fi. Pe alt laptop merge cablu este bun! Ce as putea face sa mearga netul prin cablu?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Du-l la reparat. E o defectiune la mufa sau pe placa de baza.

| AdrianDihoricescu a răspuns:

Daca ai driver-ul de lan si la Control Panel\Network and Internet\Network Connections, cand bagi cablul ala ramane tot cu X-ul rosu, e bulita mufa laptopului. E posibil totusi, sa nu ai driver-ul de lan, sau sa fie dezactivat lan-ul (desi, chiar si asa, tot ar fi trebuit sa se aprinda led-ul. oricum, poti verifica macar)