| BogdanAlex1997 a întrebat:

E compatibil tot aici? Procesorul cu placa de baza, placa de baza cu carcasa, sursa cu carcasa?
https://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/3360416/

5 răspunsuri:
| Mihai1810 a răspuns:

Da sunt compatibile, dar eu zic ca mai bine iei un AMD ryzen5 e mai ieftin si la fel ca performanta, iei o placa de baza putin mai ieftina si cu banii ramasi iei o placa video mai buna gtx 1060 6gb sau rx580 8gb, asta e doar parerea mea.

| BogdanAlex1997 explică (pentru Mihai1810):

AMD nu e prea bun pentru gaming, parerea mea.

| Mihai1810 a răspuns (pentru BogdanAlex1997):

Ai ramas in 2015? S-a scos generatia "ryzen" care cam matura pe jos cu Intel.

| Mihai1810 a răspuns (pentru BogdanAlex1997):

Tu ai pus generatia a 8a de Intel, e normal sa fie mai buna, dar la cat se lauda astia de la Intel ar trebui sa zboare pe langa amd fapt care nu se intampla. e cu putin mai bun