| Stefan03 a întrebat:

Aveam un setup pentru un PC si procesorul nu mai e in stoc (un i5-8400) si am pus un i5-9400F, dar nu se potriveste pe placa de baza... Cu ce pot sa inlocuiesc procesorul? Oare revine in stoc?
Si, de asemenea, cineva mi-a spus ca sursa de 650W e prea puternica pentru ce am eu si ar trebui sa caut una cu putere mai putina, mai ieftina. Sugestii, pentru care se potriveste? https://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/3817934/

1 răspuns:
| Intruder19 a răspuns:

Wishlist-ul e ok, procesorul este compatibil cu placa de baza dar ai nevoie de update la ultima versiunde de bios.