| king997 a întrebat:

E normal la Dual Core 1.6, sa aiba cooleru vreo 2000-2200 de rotatii?

2 răspunsuri:
| Anonymus314 a răspuns:

Da, cred ca e normal, la mine cooler-ul face ajunge pe la 4000 si ceva de rotatii.

PStonguerocesor de 3GH

| albertosso a răspuns:

Cred ca este normal Nu stiu pe ce ai tu acest procesor dar trebuie sa fieceva un notebook / laptop sau ceva in genu... iar pentru astea 2000 rpm sunt destule. Depinde... eu am pe PC un single-core de 3.06 Ghz si un cooler care sta cam la 1000 rpm, dar cand ma joc sau fac ceva care il solicita, coolerul se duce cam pe la 4300 rpm.