Întrebare recomandată | xBro a întrebat:

Sall TPU, am pus in urma cu 3 zile pasta termoconductoare pe procesor si imi mergea foarte bine [ adica nu se incingea ajungea la maxim 55 C ], acuma imi ajunge la 60 C ce sa fac? am aplicat foarte bine pasta termoconductoare, ce ma sfatuiti sa fac?, sa bag alt cooler cu rpm-urile mai mari? [ are 2200-2300 rpm pe minut cooleru meu in mometul de fata ] Va rog ajutati-ma cat mai repede am procesor dual core 2. 50Ghz, Dau FUNDA! waiting

4 răspunsuri:
| itsoft a răspuns:

Pai ai pus cat un bob de orez pe procesor. si vezi daca vreun crac de la Radiator este ridicat, daca da de aia finca nu sta presat pe procesor.Si nu are cum sa ii faca racirea.

| xBro explică:

Si am uitat sa precisez 55 C in full load, si acuma imi ajunge la 60 C in full load

| xBro explică:

Am pus o pasta cat o boaba de mazare, si dupa am intins-o pe procesor si chiar acuma ma uit la cracurile de pe placa de baza, mersi de parere

| xBro explică:

Nu e frate, toate cracurile sunt puse perfect! sad