| JeKyLl a întrebat:

Eroare instalare Visual Studio

Salutare TPU!

Am tot încercat să-mi instalez pe laptop programul Visual Studio dar o eroare îmi tot dă bătăi de cap (Eroare: https://imgur.com/I7tqhVY)

Am încercat câteva metode de rezolvare găsite pe internet, dar nici una nu a avut succes.

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Muta kitul de instalare Visual Studio intr-un folder fara diacritice. Din ce vad in poza ta, el se afla in "Descărcări", iar multe softuri refuza instalarea din acest motiv.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da restart. ai antivirus?

| Zuzu1991 a răspuns:

Da restart la pc si incearca din nou

Bula
| Bula a răspuns:

Da restart la calculator si incearca instalarea din nou.
Daca tot nu merge, atunci sterge kit-ul de instalare si descarca-l din nou - e posibil sa fie fisierul vatamat.

| JeKyLl explică (pentru anonim_4396):

Am încercat și cu restart. Am doar antivirusul din Windows 10.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru JeKyLl):

Foloseste process explorer si vezi ce foloseste fisieru ala