| JohnnyWalkerBravo a întrebat:

Este sigur sa incarci Telefonul cu un Incarcator de Tableta? eu am incercat acum cateva Luni sa incarc Telefonul meu, un LG G2 MINI cu Incarcator-ul Tabletei mele Vonino Epic P7. s-a incarcat mai repede si nu am avut nici o Problema. voi ati incercat vreodata? intreb, deoarece daca este sa recomand asta unui Prieten.

5 răspunsuri:
| missfatadelatara a răspuns:

1-2-3-4 ori da, dar nu permanent.

Asta dacă îți place sa schimbi bateriile și să repari telefoanele des.

| AnastasiaK a răspuns:

Este sigur in sensul ca nu se va intampla nimic pe moment, iar dupa o singura incarcare (sau cateva) telefonul nu va pati nimic. Insa daca folosesti metoda asta in mod repetat exista sanse sa se deterioreze bateria. Bine, asta e avertismentul. In realitate deteriorarea aceasta se produce intr-o perioada destul de lunga de timp. Eu, spre exemplu, tin incarcatorul de la tableta si cel de la telefon unul langa altul si cand pun tableta/telefonul la incarcat pun la care nimeresc. Sunt constienta ca e gresit, dar oricum nu prea pastrez un telefon mai mult de 2 ani asa ca nu e prea relevant. In concluzie depinde cam cat vrei tu sa tina bateria telefonului happy

| JohnnyWalkerBravo explică (pentru AnastasiaK):

Deci Bateria poate fi afectata drastic de Incarcator?

| JohnnyWalkerBravo explică (pentru missfatadelatara):

Si cat crezi tu ca ar trebui sa schimb Bateriile in Scenariul asta?

| missfatadelatara a răspuns (pentru JohnnyWalkerBravo):

1 an jumate, 2, depinde de cât de des o încarci.