| JohnnyWalkerBravo a întrebat:

am o Tableta Vonino EPIC P7, si de cateva zile, cand o pun la incarcat, Bateria scade un pic, (exemplu, de la 79% la 75%) si eu scot Tableta de la incarcat si apoi o restartez si dupa aia o pun inapoi la incarcat, si se incarca. dar nu vreau sa se mai repete asta - scazutul Bateriei in timpul incarcarii adica, si nevoia de a restarta Tableta ca sa se incarce. si in privinta Incarcatorului, Incarcatorul original al Tabletei s-a stricat cu cateva luni in urma, si am unul asemanator. este problema? Bateria? Incarcatorul? altceva? ati mai avut problema asta cu Tabletele voastre? si daca da, cum at rezolvat asta?

5 răspunsuri:
| cezar003 a răspuns:

Incarcatorul,trebuie sa corespunda cu bateria tabletei, este polita de asigurare a fiecarui brand(regula nescrisa) de cand s-a introdus uncarcatorul universal.I-ti spune cineva care stie

| JohnnyWalkerBravo explică (pentru cezar003):

"Incarcatorul,trebuie sa corespunda cu bateria tabletei, este polita de asigurare a fiecarui brand(regula nescrisa) de cand s-a introdus uncarcatorul universal.I-ti spune cineva care stie"

Incarcatorul original s-a stricat si folosesc unul asemanator. nu stiu unde sa caut unul pentru Modelul Tabletei mele.

| costinvlad a răspuns:

Ori este eroare software, ori hardware functioneaza ca si cum te-ai juca jocuri cu cerinte enorme in timp ce e la incarcat. Incearca prin usb sa o incarci poate merge asa, incearca resoft(reinstalezi firmware original; daca ai Android mai actual si cel original este mai vechi trebuie sa astepti actualizarea de software). Poate avea ceva circuitele sau bateria/incarcatorul.

| JohnnyWalkerBravo explică (pentru costinvlad):

"te-ai juca jocuri cu cerinte enorme in timp ce e la incarcat."

eu nu ma joc, si nici nu fac altceva cand se incarca. il las sa se incarce fara a face altceva.

"Incearca prin usb sa o incarci poate merge asa, incearca resoft"

il voi duce la un specialist pentru asta.

"reinstalezi firmware original; daca ai Android mai actual si cel original este mai vechi trebuie sa astepti actualizarea de software"

am sa vad un specialist pentru asta ca eu nu ma pricep.

"Poate avea ceva circuitele sau bateria/incarcatorul."

ma voi duce la un reparator pentru asta sa vada ce are.

| costinvlad a răspuns (pentru JohnnyWalkerBravo):

Chiar daca nu te joci, Hardware/Sistemul de operare pune procesorul la munca grea cand este la incarcat. Incearca sa o bagi pe modul avion si cel de battery saver(daca are) si opreste de tot tableta ca sa fii sigur ca nu mai functioneaza nimic altceva si decat se incarca(o opresti cu power off, sau mai bine o descarci de tot si sa fie oprita de tot).