| Slothx a întrebat:

Este vreo problema daca încarc telefonul la pc si nu la priza?

11 răspunsuri:
| PumpkinDoll a răspuns:

Cred ca se incarca mai greu

| Gg890 a răspuns:

Nu este nici o probelma

| Pesareic81 a răspuns:

Nu este nici o problema, dar iti ia si din puterea PC-ului si nici nu ti se incarca repede.

| Cristian_Andrei_1995_iNxe a răspuns:

Salutare!
Se incarca mai greu in schimb vei observa ca te tine mai mult bateria happy

| Adry05 a răspuns (pentru Cristian_Andrei_1995_iNxe):

De ce?

| darrio2007 a răspuns:

Nu. Dar dureaza mai mult.

| georgyanaaa a răspuns:

U este nicio problema este tot o sursa de incarcat telefonul

| Nevroza a răspuns (pentru Adry05):

Deoarece transmite bateriei doar 1A corectare*

Bula
| Bula a răspuns (pentru Adry05):

Din cauza Legilor lui Kirchhoff.
Portul USB "scoate" tensiune de 5V, dar cu curentul limitat la 0.5A.
Din acest motiv, bateria se incarca de 3 ori mai incet decat cu un incarcator care are limitat curentul la 1.5A.
Cu cat se incarca mai incet (cu curent mai mic) bateria, cu atat are durata de functionare mai lunga.

| Adry05 a răspuns (pentru Bula):

Multumesc happy