| snksnipes a întrebat:

ce ar trebui sa fac daca nu imi mai merge sa incarc telefonul la priza? Merge doar la Powerbank este oare de la USB?

Răspuns Câştigător
| SonicAndrei a răspuns:

Probabil s-a defectat adaptorul, transformatorul, chestia pe care o pui în priză. Încearcă să încarci telefonul cu alt încărcător. Dacă merge, atunci cumpără un încărcător nou, original dacă se poate.

Dacă se încarcă la calculator sau la o baterie externă, atunci de vină este adaptorul. Dacă nu, poate fi cablul USB. Există şi varianta ca încărcătorul doar să nu facă contact.

| snksnipes explică (pentru SonicAndrei):

Mersi, da am incercat cu 2 adaptoare si tot nu mergea

| SonicAndrei a răspuns (pentru snksnipes):

Ciudat... ai încercat și în altă priză? Resetează-l la versiunea din fabrică și vezi dacă apoi se încarcă. Să-ți salvezi toate datele înainte.
Dacă nu se încarcă după resetare, atunci îl poți trimite în garanție (dacă mai e în garanție).

| snksnipes explică (pentru SonicAndrei):

L-am resetat și tot nimic. Garanția nu o mai am dar mersi oricum