| aXy99 a întrebat:

Exista vreun program preinstalat in windows (sau gratuit pe Microsoft store) cu care pot edita la nivel basic un videoclip? Cateva cut-uri, eventual o tranzitie ceva? Mai concret: vreau sa unesc doua videoclipuri si sa tai cateva segmente din ele.

Răspuns Câştigător
| doctorandus a răspuns:

Openshot.

12 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Movie maker, gata instalat.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru Catrice):

Da... pe Windows XP numai.

| RAY a răspuns:

Windows 10 nu are un software de editare video preinstalat. Cu toate acestea, vă recomandăm să utilizați Windows Store pentru a căuta un software de editare video adecvat nevoilor dvs. Pașii pentru deschiderea Windows Store se găsesc aici http://support.microsoft.com/en-us/help/4027788/microsoft-store-how-to-open

https://answers.microsoft.com/......1da1e89d4a

| Catrice a răspuns (pentru DoarBogdan):

Am windows 7 pe laptop și îl am...

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru Catrice):

Nu stiu ce sa mai spun acum laughing

| Catrice a răspuns (pentru DoarBogdan):

Simplu, spui:"am greșit, îmi cer scuze" în timp ce stai în genunchi rolling on the floor

| aXy99 explică (pentru Catrice):

Eu am windows 10.

| aXy99 explică (pentru RAY):

Nu m-ai ajutat deloc. Ai dat copy-paste.
Zi-mi numele aplicatiei de editare video.

| RAY a răspuns (pentru aXy99):

Eu am gasit in magazin play Movie maker
eu editez cu Wondershare Video Converter Ultimate

| aXy99 explică (pentru doctorandus):

Vad ca scrie 720p 30 fps. 1080p 50-60fps nu duce? Sau macar 1080p 30fps.

| doctorandus a răspuns (pentru aXy99):

Nu stiam ca are limite din astea...

| aXy99 explică (pentru doctorandus):

Am gresit eu, am reusit sa schimb pe 1080p 30 fps.