| Antonies a întrebat:

Firma de internet UPC este prin cablu? Am internet de la alta si vreau sa îmi schimb internetul pentru că la ei merge extrem de greu, am făcut un test la ei pe site si am viteza de download 0.22... Vreau să specific ca am si pachetul cel mai mare de la ei adică 100mbps Mi.as lua si de la alte firme prin modem dar nu am semnal unde stau. deci : UPC este prin cablu? Si daca da, ce șanse am să îmi iau de la ei dacă la mine în sat nu există firma asta? Este doar akta unde stau eu.

Răspuns Câştigător
| LinxCont a răspuns:

UPC e prin cablu, dar daca in sat UPC-ul nu are cabluri trase, nu se poate lua internet UPC.
Se poate intra pe http://www.upc.ro/internet/abonamente/connect-300/ apoi se merge la Acoperire, se alege judetul si localitatea si se poate vedea daca e disponibil internetul UPC.

3 răspunsuri:
| Leonard_Luca_2002 a răspuns:

Da este prin cablu

| nirocino a răspuns:

UPC sau RDS sunt firme de cablu Tv si internet. Eu sunt la RDS de mult timp si chiar nu am reclamatii!happy Bafta!

| CPAElites a răspuns:

Poate ai tu probleme cu PC-ul/Cablul utp.