| Al_Alexandra_1995 a întrebat:

Folosesc outlook 2010 pentru munca. Am incercat sa creez un cont nou ( adresa noua de email) teoretic am reusit dar nu primesc mailuri. Am eroare send/receive emails, mi se deschide non-stop o cesata unde mi se cere sa introduc emailul si parola si apoi primesc eroare cum ca serverul nu accepta log-in ul. Am tot incercat sa rezolv problema ajutandu-ma de informatii de le net/ yt dar nu gasesc solutie. Ma confrunt de 2 zile cu acest program dar sper ca am fost cat de cat explicita

1 răspuns:
| flixbuster a răspuns:

Cineva trebuie sa iti faca mai intai un cont de e-mail pe un server. Exemplu: alexandra@firma.ro. Acest cont va avea si o parola.

"Inarmata" cu nume server, cont si parola poti incepe configurarea Outlook 2010.

Nu te mai bag in ceata cu POP3, STMP, Exchange, IMAP.

Sfat: contacteaza departamentul IT. Daca nu aveti departament IT, pur si simplu cere ajutorul cuiva care a mai facut configurarea Outlook anterior.