| M29 a întrebat:

De ceva vreme am anumite probleme cu o adresa de email pe yahoo. Ma pot loga si pe mail si pe messenger dar atunci cand cineva trimite mailuri catre respectiva adresa (indiferent daca trimite de pe gamil, yahoo, @domeniu.ro), persoanele respective primesc email in care sunt anuntati de faptul ca emailul nu a fost trimis. In emailul de notificare apare si mesajul "The error that the other server returned was: 554 554 delivery error: dd This account has been temporarily suspended."

Adresa de email cu probleme este folosita si pe tableta si pe smartphone pentru functia de email.

A mai intampinat cineva aceasta problema? Sau se poate rezolva cumva?

Din cate am citit eu pe internet nu am gasit o solutie dar sper totusi sa existe o rezolvare care sa nu constate in folosirea unei alte adresa de email in locul celei cu probleme.

Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| HVI a răspuns:

Securizeaza-ti adresa aceea de mail, schimba-ti parola si verifica intrebarile de siguranta, incearca sa le modifici si adauga o adresa secundara de mail. Bafta!