| IrinaaIrr a întrebat:

Funda! Am un Allview P5 Life si cand incerc sa descarc aplicatii din magazin play imi zice ca nu exista suficient spatiu. Am cardul de 2 si nu am nimic pe el. cum fac sa se salveze pe card si nu in memoria interna?

2 răspunsuri:
| stefymass a răspuns:

Https://m.youtube.com/watch?v=maRGltx7QAY Uita-te aici ca sa afli cum sa muti aplicatiile complet pe card, apoi ai un link in deacrierea de la video, ca sa afli cum setezi telefonul sa instaleze aplicatiile pe card

| Catabtr23 a răspuns:

Atunci cand iti spune ca nu ai spatiu suficient, nu se refera ca nu ai spatiu de stocare, ci ca memoria de sistem este plina. Pentru a evita eroarea asta trebuie sa dezinstalezi aplicatii sau sa le muti, dar mare parte nu pot fi mutate si tot la stergere ajungi.