| glitt3r a întrebat:

Funda! Folosesc Google Chrome si de obicei pe siteurile in engleza imi aparea bara de traducere automata. Din greseala, am dat ca atunci cand pagina e in engleza, sa nu traduca. Cum pot sa repar, ca atunci cand sunt pe un site in engleza sa imi apara bara de traducere in romana?
FUNDAAA!

Răspuns Câştigător
| icetearsboy a răspuns:

Eu folosesc chrome in engleza, sper ca o sa gasesti setarile.
Mergi la setari (e ca si o cheie; in dreapta sus) - options - under the bonnet (al 3lea tab) - translate (bifeaza daca e nevoie casuta)
Daca metoda de mai sus nu merge, va trebui sa scoti limba engleza din limba setata de chrome ca si limba pe care o folosesti cand citesti site-urile. Mergi din nou la under the bonnet (al 3lea tab) - web content - change font and language settings - languages - selectezi limba(limbile) engleza si dai remove - ok.
S-ar putea sa fie nevoie de dai restart la chrome ca sa se salveze setarile.

4 răspunsuri:
| jabiilord a răspuns:

Aici aveti un tutorial cu poze in care este explicat pe intelesul tuturor acest lucru: http://www.tutorialepc.ro/......hrome.html

| gabitza_4576 a răspuns:

Pai si eu am google dar normal si eu am traducere cred ca este de la eibig grin dar pe mine nu ma deranjaza mai invat si eu cate ceva big grintongue

| Wladutz a răspuns:

Dai pe o sageata mica si acolo trebuie sa iti apara limbile de traducere ca pe Google translate, selectezi limba de traducere (si daca iti cere save dar nu cred dai) Succeswinking

| LadyGaga_4418 a răspuns:

Salut! Stiu eu cum, si eu folosesc Google Chrome.Pai dai la optiuni apoi la under the hood si apoi la change font and language settings... sper ca ti-am fost de ajutor...
fundita?happy