| YyoNuUtTT a întrebat:

Hei am si eu nevoie de Ajutor urgent Deci am cumparat o placa video "Placa video Sapphire AMD Radeon HD 5450, 1024MB, DDR3, 64bit, HDMI, DVI, VGA, Silent Cooling"

Toate bune si frumoase...da nu stiu cum sa alimentez acea placa video am un Dell optilex gx 620! deci nu stiu care e cablul de alimentare!

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Acea placa se alimenteaza singura din slot. Numai unele din cele cu cooler au alimentarea separata. A ta n-are de cat radiator.

| Jipa95 a răspuns:

Acea placa video nu necesita alimentare separata, deci stai fara griji ca este alimentata prin portul PCI-E