| YyoNuUtTT a întrebat:

Hei am si eu nevoie de Ajutor urgent Deci am cumparat o placa video "Placa video Sapphire AMD Radeon HD 5450, 1024MB, DDR3, 64bit, HDMI, DVI, VGA, Silent Cooling"

Toate bune si frumoase...da nu stiu cum sa alimentez acea placa video am un Dell optilex gx 620! deci nu stiu care e cablul de alimentare!

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Ai cumparat o placa video pe care mai bine nu o cumparai.
Placa aia nu cere alimentare. Doar o pui in slot si pornesti. E un harb de placa video, sper ca nu mai vrei si alimentare separata.

2 răspunsuri:
| nutuxcristian a răspuns:

Pai du-te la magazinul de unde ai luat-o si cere ajutor. Daca ai luat-o online, iar site-ul nu are reprezentanta, gen (Pcgarage, eMAG, cel.ro) etc., du-te la un centru de calculatoare, laptopuri etc.

| K0sti a răspuns:

Ce sa alimentezi nene? Pe ce lume traiti? Se alimenteaza prin slot!