| Msk2002 a întrebat:

Hei, am Windows 10 s pe laptop și nu pot descarca absolut nimic de pe browser. Recent am primit un update numit "feature Windows 10 version 1805" dar primesc foarte multe erori după ce se descarca. Ce as putea sa fac ca să meargă. Și ce este mai exact acest update. Din câte am înțeles te va lăsa să descarci Windows 10 dar nu știu sigur. Dau fundă ???? help me

9 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Well, ce versiune de Windows 10 ai?

| BostanDaniel1974 a răspuns:

Daca folosesti chrome sau mozila incearca programul asta iti descarca automat tot ce vrei "C:\Program Files (x86)\EagleGet\EagleGet.exe"

| Msk2002 explică (pentru LPCTSTR):

Windows 10s

| Msk2002 explică (pentru BostanDaniel1974):

Nu pot descarca nimic de pe browser. Am Windows 10S

| Msk2002 explică (pentru LPCTSTR):

Windows 10S

| LPCTSTR a răspuns (pentru Msk2002):

Practic: ai cea mai comunistă versiune de Windows.
Etiția S este cea mai restrictivă ediție posibilă și imposibilă, te lasă să descarci numai și numai aplicații din Microsoft Store, deci nema instalări de aplicații și jocuri, să folosești numai și numai Explorer/Edge și să cauți numai cu Bing.
Și mai practic: o versiune de Windows perfectă pentru bunica ta.
Schimbă Win-ul pe Pro sau altă ediție ce suportă componentele PC-ului.

| Msk2002 explică (pentru LPCTSTR):

Cum o schimb

| LPCTSTR a răspuns (pentru Msk2002):

Nu sunt expert, îmi pare rău.
Ai nevoie de un CD/stick bootabil cu ediția dorită și după să treci prin fazele instalării.

| BostanDaniel1974 a răspuns:

Vezi ca ai o gramada de extensi si pe chrome si pe mozila