| GiovanniVDM a întrebat:

Hei, eu nu stiu cum sa fac un server de minecraft sa joc doar eu cu prietenul meu.Eu vreau sa fac un server cu hamachi. Am vazut cateva tutoriale pe net dar nu am inteles. Va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| GiovanniVDM explică:

Poti da funda? plswinking

3 răspunsuri:
| Lukasz a răspuns:

Eh,e simplu, cu Server.Pro.Ti-l si poti hosta,dar daca vrei sa joci numai cu prietenul tau, nu prea are rost.
Iti faci un cont, si faci un server, e simplu.
Avantajetongueoti sa inchizi si sa deschizi serverul cand vrei tu. Poti sa-i pui plugin-uri.
Dezavantajebig grinin pacate, doar 1 ora se poate tine deschis,dupa se inchide, dai din nou, si trebuie sa astepti la coada, nu e mult de asteptat, seara astepti cel mai mult. Poti pune doar 10 plugin-uri.
Bafta!

| Lukasz a răspuns (pentru Lukasz):

Link: https://server.pro/

| GiovanniVDM explică (pentru Lukasz):

Mersi mult