| Georgiana_Cristina_1983_7mUx a întrebat:

Am o intrebare la care vreau sa raspundeti sincer:Cat de bun este antivirusul 360 total security?
Pentru ca am descarcat metin2.ro (de pe site-ul official bineinteles) si mi-a gasit un virus Trojan (Troian-in romana), iar cand am vrut sa descarc un server privat, iar mi-a gasit acelasi virus Trojan (Troian-in romana).
As vrea tare mult sa ma joc pe jocul acesta dar intr-adevar are acest virus?
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| HandaSei a răspuns:

360 Total Security conține motoarele de căutare de la Bitdefender și AVIRA, adică nu este un antivirus serios, nu este original ci doar un copiator, la fel ca mulții alții de pe piață cum ar fi spre exemplu: BullGuard, Emsisoft, eScan, F-Secure, G DATA, Vipre, Ad-Aware și mulți alții ceva mai anonimi... nu recomand sub nici o formă 360 Total Security sau vreo unul din cele menționate mai sus, din simplul motiv că nu sunt companii serioase și evident că update-urile la definiții vin mult mai greu, având în vedere că doar "fură" și remodelează puțin, majoritatea de la Bitdefender "românașii noștri"! rolling on the floor

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Metin2ro nu este virus, de asemenea, un antivirus mai bun ca 360 total security este avast,isi face treaba si in versiunea gratis,totusi, unul mai bun ca el, dar folosit numai pentru scanarea si gasirea virusilor, nu te protejeaza de altceva, este Malwarebytes.

| Cosmin_Hurdubei_1995 a răspuns:

Da metin2 din unele surse are virusi

| setmefree a răspuns:

Uneori antivirusurile isi arata autismul si gasesc trojane la intamplare. Mie imi arata ESET-ul un trojan de la un joc de pe Steam.

| Georgiana_Cristina_1983_7mUx explică:

Imi poti da link?

| takemyword a răspuns:

Poti incerca Avira sau Avast, si incearca sa te asiguri ca downloadezi doar din surse sigure. Cand vrei sa verifici un fisier, daca nu e de marime prea mare, il poti scana aici, cu mai multi antivirusi: https://virustotal.com/

| K0sti a răspuns:

Si ai cautat pe net sa vezi ce troian e ala? Ativirusul e prost, voi sunteti destepti...

| Georgiana_Cristina_1983_7mUx explică:

Pai cum sa caut?